تبلیغات
ارواح - خرافات
ارواح
خداوندا بینشی عطا كن تا اسرار آفرینش را آنگونه كه هست درك كنیم

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

خرافات

وجود خرافات در تخریب افکار و انحراف انسان از واقعیات جهان روحی پس از مرگ......

 

 

 

خرافات از دیرباز در جوامع بشری به اشکال گوناگون وجود داشته و اینگونه جوامع نیز به دلایل مختلف پذیرای این خرافات بودند . البته این خرافات در مواردی با هدفی مشخص جهت ضربه زدن به دین به جامعه تزریق شده و گاهی هم بنابه سیاست و صلاحدید سردمداران زمان و در مواردی هم جوامع در اثر ناآگاهی و بی اطلاعی دست به ایجاد خرافات می زدند و این خرافات را سینه به سینه به نسل های بعد منتقل می کردند بدون اینکه بدانند این خرافات تا چه اندازه در تخریب افکار و گمراهی جوامع مؤثر خواهد بود ، با توجه به اینکه امروزه مردم بسیار آگاه تر از گذشته هستند امّا متأسفانه خرافاتی را که در قالب واقعیت نزد آنان شکل گرفته را می توان دید به عنوان مثال گذاشتن سنگ لحد در قبر که می گویند میت از مرگ خود بی اطلاع است و زمانی که همه مزار را ترک می کنند میت نیز می خواهد به همراه آنان برگردد که سرش به سنگ لحد خورده و متوجه می شود که میت خود اوست و یا پوشیدن لباس سیاه برای عزاداری و بدترین آنها گریه و زاری و شیون تا حدی که اگر کسی در مرگ عزیزی شیون و زاری نکند نشان از بی علاقه گی او به آن شخص خواهد بود و یا خرافاتی بسیار منتسب به قبر از قبیل عذاب شب اول قبر فشار قبر و یا مور و مار داخل قبر که به آزار میت مشغول می شوند و یا حتی خرافاتی فراتر از مرگ نیز ساخته شده که خوبان در بهشت برین به بخور و بخواب با هور و پری تا ابد و گنهکاران در جهنم در حسرت هور و پری زیر کتک با سرب داغ مشغولند .

آیا واقعاً این انگیزه و هدف خلقت است .

البته همانطور که قبلاً گفته ام انسان پس از جدایی روح از بدن در ابتدا متوجه مرگ خود نمی شود آن هم به دلیل این است که خروج از جسم مانند یک تکان یا لرزش است و بلافاصله انسان خود را مجدداً با همان وضعیت قبل می بیند تا اینکه لحظاتی بعد به چند دلیل متوجه مرگ خود می شود اول حضور در ارتفاعی بالاتر از دیگران دوم احساس حالت سبکی و نشاط که خارج از احساسات مادی این جهان است و سوم عدم برقراری ارتباط با دیگران . در نتیجه روح همراه جسم وارد قبر نمی شود که مورد آزار در قبر قرار گرفته و یا نیاز به سنگ لحد داشته باشد . البته تردیدی نیست که بعضی از ارواح بنابه عملکرد خود در این جهان ممکن است قبل از خروج از جسم و پس از خروج از جسم مورد آزار قرار بگیرند ، اما ارتباطی به قبر ندارد .

انسان پس از مرگ وارد مرحله ای دیگر از حیات می شود که تمام خاطرات و داشته های این جهان مادی را نیز به همراه دارد و کاملاً به دور از تصورات بشر امروزی است و این عدم درک صحیح از مطالب در گذشته بوده که انسان را به بی راهه برده است .

درباره وبلاگ

از ابتدای خلقت تا حیات مادی و جهان‌های روحی و اسرار آفرینش و نحوة ارتباطات و چگونگی انتقال به جهان روحی (مرگ) را بهتر بشناسیم
مدیر وبلاگ : حمید

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نظر خود را نسبت به مطالب سایت بفرمائید

نویسندگان